Стимуляція пологів за і проти чим небезпечна як роблять

20.07.2018

Стимуляція пологової діяльності: показання, небезпека, методи

Стимуляція пологів за і проти чим небезпечна як роблятьПологи — природний процес, обумовлений людською природою. Однак ніхто не застрахований від патологій і ускладнень, тому в ряді випадків важко обійтися без медичного втручання. Нерідко лікарями проводиться стимуляція родової діяльності: що це і наскільки вона небезпечна для малюка і матері, цікавить всіх породіль.

Під цим поняттям мають на увазі штучне викликання пологів і їх активізацію, якщо природний процес не може з якихось причин йти своїм ходом.

Показання до стимуляції пологів

Лікар може запропонувати дану процедуру, якщо в наявності є показання до стимуляції пологів, які представляють собою ризик для подальшого продовження вагітності. До них відносяться:

 • переношування: термін вагітності перевищує 41 тиждень;
 • відсутність сутичок протягом 24 годин після відходження вод;
 • хронічні або гострі захворювання: ниркова недостатність, діабет, прееклампсія, проблеми з серцем;
 • багатоплідна вагітність (про особливості таких пологів читайте за посиланням);
 • многоводие.

Бувають і непередбачені ситуації, коли вагітна жінка сама наполягає на пологах зі стимуляцією, але рішення в кожному такому випадку залишається тільки за лікарем. Для безпеки матері і дитини повинна використовуватися можливість природної родової діяльності, так як препарати, що стимулюють її, можуть спричинити за собою ускладнення і побічні ефекти. Тому часто говорять про те, що дана процедура несе в собі шкоду. Чи так це?

Чим небезпечна стимуляція?

Стимуляція пологів за і проти чим небезпечна як роблять

Багато страхи жінок перебільшені, так як мало хто знає конкретно, чим небезпечна стимуляція пологів і якими наслідками вона може обернутися для мами і малюка. У більшості випадків вона проходить без ускладнень і рятує ситуацію. До негативних моментів відносяться:

 • болючі перейми, які набагато сильніше відчуваються жінкою, ніж при пологах, — тому часто виникає питання про застосування епідуральної анестезії (повний список показань до неї дивіться тут);
 • незручне становище, ускладнює процес пологів: стимулюючі препарати часто вводяться через крапельницю, що змушує жінку лежати переважно на спині, сильно обмежуючи її в рухах;
 • в рідкісних випадках, але все ж це іноді буває, процедура викликає кисневе голодування плода з усіма наслідками, що випливають звідси наслідками.

Що стосується всього іншого, правильно вибрані препарати для стимуляції родової діяльності і вчасно прийняте рішення лікаря про проведення процедури найчастіше рятують життя мами і малюка, а не калічать їх здоров’я. При цьому зважуються всі за і проти, які можуть бути різними в кожному окремому випадку.

Відповідь на питання, чи шкідлива стимуляція пологів, риторичне. Це штучне втручання в природний процес, а тому воно, без сумніву, шкідливо. Але за наявними свідченнями даний метод необхідний. Буває, що стимуляція не буде корисною, організм матері на неї не реагує. У таких випадках останнім шансом залишається лише кесарів розтин.

Методи стимуляції родової діяльності

У багатьох жінок ця процедура асоціюється з хворобливими і небезпечними методами знову-таки тільки тому, що більшості невідомо, як роблять стимуляцію пологів. Все залежить від того, на якій стадії знаходиться родова діяльність, чи є вона взагалі. Після аналізу стану вагітної і дитини вирішується питання про те, який саме спосіб стимуляції виявиться корисним в тому чи іншому випадку.

Методика використовується при переношуванні вагітності. Лікар відшаровує навколоплідної оболонку вручну, і це провокує початок сутичок. Складність в тому, що процедура часто не спрацьовує через низку обставин (недосвідченість лікаря, товстих стінок оболонки і ін.). Тому її доводиться робити по кілька разів або вдаватися до інших методів. Ризик для здоров’я матері і малюка при цьому мінімальний, больові відчуття відсутні.

Простагландини — фізіологічно активні речовини, самостійно що виробляються організмом людини. Вони викликають дозрівання і розкриття шийки матки. Вводять препарат у вигляді гелю або свічок вагінально, і вже через півгодини зазвичай починаються пологи. Процедура не сковує рухів, не викликає неприємних відчуттів, не має побічних ефектів і протипоказань, не робить ніякого впливу на плід.

Прокол околоплодного міхура небезпечний занесенням інфекції. Застосовується в разі, коли сутички занадто затягуються. Амінокрючок (довгий пластиковий інструмент у вигляді гачка) вводиться в піхву, зачіпляє навколоплідної оболонку через шийку матки і проколює її, викликаючи відійшли навколоплідних вод.

Стимуляція пологів за і проти чим небезпечна як роблять

Окситоцин — синтетичний препарат, аналог природного гормону, що стимулює скорочення матки. Застосовується в разі загасання родової діяльності, зниження інтенсивності сутичок. Вводиться внутрішньовенно за допомогою крапельниці. Такий спосіб стимуляції загрожує передозуванням препарату, яка може привести до кисневого голодування дитини, а також занадто болючим сутичок.

Сучасна медикаментозна стимуляція пологів передбачає використання спеціальних таблеток, які містять антігістогени, штучно синтезовані. Вони блокують рецептори матки, прискорюють дозрівання і розкриття її шийки. Перевага таблеток в тому, що вони на стан жінки і малюка не мають жодного впливу.

За простотою застосування, максимальної ефективності та мінімальною кількістю побічних ефектів на сьогоднішній день даний спосіб стимуляції пологів вважається найкращим. Однак він має чимало протипоказань: печінкова і ниркова недостатність, діабет, астма, проблеми зі згортанням крові, індивідуальна непереносимість.

Найбільш сміливі жінки, розуміючи необхідність прискорення родової діяльності і відсутність можливості зробити це в лікарні, проводять стимуляцію будинку. При цьому попередня консультація лікаря хоча б по телефону просто необхідна. До методів природної стимуляції відносяться:

 1. секс, під час якого матка скорочується, що стає відправною точкою природних пологів;
 2. касторове масло, яке приймається всередину, призводить до посиленої роботи кишечника, що провокує пологову діяльність; метод сумнівний, тому що викликає діарею, нудоту і зневоднення організму;
 3. легкі фізичні навантаження прискорять поява немовляти;
 4. голковколювання також сприяє початку пологів.

Штучно викликані пологи зі стимуляцією — необхідність, допомогу жіночому організму і дитині. Не варто цього боятися, так як лікарі знають, що роблять. Довіртеся їм. Тим більше, що без згоди породіллі ніхто не має права втручатися в природний процес пологів — навіть лікар.

Існує ряд висновків про шкоду миючої косметики. На жаль, не всі новоспечені матусі прислухаються до них. У 97% шампунів використовується небезпечна речовина Содиум Лаурил Сульфат (SLS) або його аналоги. Безліч статей написано про вплив цієї хімії на здоров’я як дітей, так і дорослих. На прохання наших читачів ми провели тестування найпопулярніших брендів.

Результати були невтішні — самі розрекламовані компанії показали в складі наявність тих самих небезпечних компонентів. Щоб не порушити законних прав виробників, ми не можемо назвати конкретні марки. Компанія Мульсан Косметик, єдина пройшла всі випробування, успішно отримала 10 балів з 10 (ознайомитися). Кожне засіб вироблено з натуральних компонентів, повністю безпечно і гіпоалергенні.

Якщо ви сумніваєтеся в натуральності вашої косметики, перевірте термін придатності, він не повинен перевищувати 10 місяців. Підходьте уважно до вибору косметики, це важливо для вас і вашої дитини.

Короткий опис статті: Стимуляція пологів за і проти, стимуляція пологів за і проти, стимуляція пологів за і проти чим небезпечна як роблять показання методи наслідки

Джерело: Стимуляція пологів: за і проти, чим небезпечна, як роблять

Також ви можете прочитати

No Comments

Leave a Reply