Стимуляція пологів природними методами і за допомогою препаратів 2

20.07.2018

Довгоочікуваний малюк: стимуляція пологів

Природа подбала про те, щоб діти могли з’являтися на світло без допомоги з боку. Звичайно, без медичної допомоги будь-які ускладнення можуть привести до фатальних наслідків. На щастя, в сучасному світі жінок один на один зі своїми проблемами не залишають. Зазвичай родова діяльність починається на терміні від 38 до 42 тижнів.

Стимуляція пологів природними методами і за допомогою препаратів 2

При цьому вони розвиваються природно і завершуються появою на світ дитини. Але якщо малюк не поспішає з’являтися на світ в призначений термін, лікарі можуть призначити стимуляцію пологів.

Кому і навіщо потрібна стимуляція?

В яких саме випадках може знадобитися стимуляція родової діяльності? Існує кілька показань до стимуляції початку пологів:

  1. Перш за все, стимуляція пологів при переношуванні. Як відомо, доношеними пологи вважаються починаючи з 38 тижня, а на 42 тижні говорять про переношеної вагітності. Це тягне за собою певні ризики: плацента починає старіти і вже не справляється зі своїми функціями. Навколоплідні води змінюють колір через що скупчилися в них токсинів, у дитини може виникнути хронічне кисневе голодування. Зазвичай при переношуванні стимуляцію призначають між 41 і 42 тижнем, а при наявності ознак перенашіваемості, і на 40 тижні;
  2. У разі якщо матка розтягнута занадто сильно через багатоплідної вагітності або багатоводдя, швидше за все, теж мова піде від штучної стимуляції пологів в пологовому будинку;
  3. Хронічне захворювання, такі, як діабет, деякі порушення в роботі серцево-судинної системи, хвороби нирок та інші недуги, які загрожують здоров’ю матері і дитини, теж можуть стати приводом для стимуляції вже на 38 тижні;
  4. Стимуляція пологової діяльності може знадобитися і тим, у кого вже відійшли навколоплідні води, а сутички не починаються протягом 12 годин і більше. Справа в тому, що після розриву околоплодного міхура, дитина стає вразливим для різних інфекцій.

У деяких випадках стимуляція може знадобитися і в тоді, коли родова діяльність почалася спонтанно, проте з тих чи інших причин не призводить до природного розродження: сутички починають затухати або не відбувається розкриття шийки матки.

Чим небезпечна стимуляція пологів: наслідки

Як і будь-яке втручання в природний плин пологів, стимуляція пологів має наслідки, в тому числі негативні.

Чим небезпечна стимуляція пологів? Перш за все, варто згадати про те, що штучно викликані сутички часто бувають значно більш болючими, в зв’язку з чим виникає необхідність в додатковому знеболенні. Детальніше про епідуральної анестезії під час пологів →

Деякі види стимуляції вимагають введення препаратів за допомогою крапельниці, що створює додаткові незручності: жінка змушена лежати на спині, обмежена в рухах. А адже це далеко не найзручніша поза для породіллі, набагато зручніше ходити або лежати на боці.

Крім того, стимуляція в деяких випадках викликає у дитини кисневе голодування, що навряд чи позитивно позначиться на його здоров’ї.

Іноді стимуляція не дає ніяких результатів, в цьому випадку, в залежності від того, який спосіб стимуляції обраний, вона або переноситься на інший час, або доводиться проводити кесарів розтин. З огляду на все це, необхідно, перш ніж погоджуватися на стимуляцію пологів, зважити всі за і проти.

Лікар повинен бути на 100% впевнений в тому, що штучна стимуляція дійсно необхідна, що малюкові буде корисніше народитися саме зараз і саме таким способом.

Стимуляція пологів природними методами і за допомогою препаратів 2

Існують дані, що при штучної стимуляції пологової діяльності в пологовому будинку набагато частіше доводиться вдаватися до щипцам та іншими аналогічними інструментами. Багато фахівців ратують за те, що причиною цього стає саме сама стимуляція. Однак цілком можливо, що до таких наслідків призводять ті ж ускладнення, що призвели до необхідності стимулювати пологову діяльність.

Чи шкідлива стимуляція пологів? Безумовно, так. Як і будь-яке штучне втручання в природний процес. Але за показаннями, описаним вище, такий підхід до пологів дійсно необхідний.

Протипоказання до стимуляції пологів

Як і будь-яка медична процедура, стимуляція пологів має список протипоказань. Зокрема, стимуляцію не проводять в тому випадку, якщо жінка після кесаревого розтину в попередніх пологах, другий раз планується народжувати самостійно. Гіперстмуляція матки може привести до розриву по старому шву.

Крім того, неправильне положення плоду або його розмір, зокрема, невідповідність розміру голівки плоду, розміром малого таза теж можуть стати протипоказанням до стимуляції пологів. Так само, як і стан здоров’я плоду, виходячи з КТГ.

види стимуляції

Залежно від показань і стадії, на якій знаходиться родова діяльність, якщо вона є, застосовуються різні способи стимуляції.

Відшарування навколоплідних оболонок

При переношуванні вагітності лікарі іноді вдаються до такої процедури, як відшарування навколоплідних оболонок. Робиться це при звичайному гінекологічному огляді. Лікар акуратно відшаровує навколоплідної оболонку у самого зіву матки, що викликає початок сутичок. Дана процедура не завжди з першого разу приводь до потрібних результатів.

Іноді необхідно повторити її кілька разів. Якщо потрібного ефекту досягти не вдається, то стимуляцію переносять або вдаються до інших способів.

Яких-небудь особливих ризиків даний спосіб стимуляції не несе. Больових відчуттів при відшаруванні оболонок, жінка відчувати не повинна, так як в них немає нервових закінчень. Однак деякі неприємні відчуття все-таки можливі.

простагландини

Набагато частіше вдаються до іншого методу — введення простагландинів. Простагландини — це фізіологічно активні речовини, які організм людини виробляє самостійно, і утримуватися вони практично у всіх органах і тканинах організму, а також у всіх природних секрети. Особливо їх його в спермі і навколоплідної рідини. Простагландини впливають на шийку матки, викликаючи її дозрівання і розкриття.

Вводять препарати простагландинів вагінально: у вигляді свічок або гелю. Ні гель, ні свічки не сковують рухи жінки, не викликають будь-яких неприємних відчуттів. Зазвичай сутички починаються протягом півгодини після стимуляції родової діяльності гелем, проте в деяких випадках родова діяльність після введення гелю не розпочинається. Якщо сутичок немає протягом доби після введення препаратів для стимуляції пологів, їх можуть ввести повторно.

Стимуляція пологів природними методами і за допомогою препаратів 2

Чому саме цей метод вважають за краще застосовувати гінекологи? Справа в тому, що гель для стимуляції пологів практично не має протипоказань і побічних ефектів. Звичайно, ризик гіпертімуляціі зберігається і в цьому випадку, однак він значно нижче, ніж при використанні інших методів. До того ж, він не проникає через навколоплідної оболонку, а значить, не має будь-якого впливу на малюка.

На жаль, в деяких випадках простагландин може стати причиною уповільнення переходу до активної стадії пологів.

Прокол околоплодного міхура

Прокол околоплодного міхура в якості стимуляції початку пологів застосовують вкрай рідко, так як це пов’язано з деякими ризиками. Зокрема, прорив навколоплідної міхура залишає плід без природного захисту, що може стати причиною занесення інфекції. Крім того, якщо прорив міхура так і не викличе розвитку родової діяльності, доведеться вдаватися до інших способів стимуляції, або зовсім до кесаревого розтину.

Найчастіше цей метод застосовують для прискорення пологів в тому випадку, якщо сутички затягуються. Прокол околоплодного міхура робиться при звичайному гінекологічному огляді за допомогою амінокрючка — довгого пластикового інструменту у вигляді гачка, який вводиться в піхву, і через шийку матки їм підхоплюють навколоплідної оболонку і проколюють її, що викликає відходження навколоплідних вод.

Зазвичай прокол околоплодного міхура проводиться в тому випадку, коли голова дитини вже опустилася в область малого тазу. У такій ситуації навколоплідної оболонка пережимається, стискання виявляються і судини околоплодного міхура. В іншому випадку при проколі є ризик пошкодити кровоносну судину і викликати кровотечу.

Крім того, є ризик випадання пуповини, що теж призводить до ризиків для дитини: при проходженні через родові шляхи плід буде передавлює пуповину, і тим самим позбавить себе кисню. Це ще одна причина, по якій до проколу міхура, як до способу спровокувати початок родової діяльності, вдаються вкрай рідко.

Окситоцин — це штучно синтезований аналог природного гормону, який стимулює скорочення матки. Він виробляється гіпофізом під впливом інших гормонів. Застосовують окситоцин зазвичай в тому випадку, якщо має місце згасання родової діяльності, зниження інтенсивності сутичок. Вводять його внутрішньовенно за допомогою крапельниці.

Передозування окситоцину дуже швидко призводить до кисневого голодування плода і навіть до гіперстимуляції матки, тому робиться це під наглядом лікаря. Паралельно з введенням окситоцину обов’язково ведеться моніторинг стану дитини, а також інтенсивності сутичок.

Якщо починають спостерігатися симптоми гіпоксії плода, введення окситоцину тут же припиняють, і в деяких випадках вводять спеціальні препарати, що знижують скоротливу діяльність матки.

З огляду на, що у деяких жінок спостерігається гіперчутливість до окситоцину, дози препарату підбираються строго індивідуально, згідно з попередніми аналізами.

Саме з окситоцином, як правило, пов’язані основні скарги жінок на надмірну хворобливість сутичок. Тому дуже часто паралельно з введенням гормону практикують знеболюючі процедури або епідуральну анестезію.

Таблетки для стимуляції пологів

Останнім часом лікарі почали використовувати таблетки для стимуляції пологів, що містять в собі штучно синтезовані антігестогени. Дані препарати блокують ряд рецепторів матки, які відповідають за блокування прогестерону.

В результаті баланс гормонів прогестерону та естрогену змінюється на користь прогестерону, що і призводить до розвитку родової діяльності. Крім того, гормони роблять позитивний вплив на шийку матки, прискорюючи її дозрівання і розкриття.

Стимуляція пологів природними методами і за допомогою препаратів 2

Раніше такі препарати використовувалися для екстреної контрацепції і переривання вагітності на ранніх термінах, до 5-7 тижнів. У цих випадках результативність досягається завдяки тому ж повішення рівня прогестерону.

Через те, що ці препарати відомі як абортивні, багато жінок побоюються приймати їх, вважаючи, що це негативно впливає на плід. Однак на стан матері та дитини цей препарат не має практично ніякого впливу.

За ступенем простоти застосування, ефективності і кількості побічних ефектів, на даному етапі цей спосіб стимуляції пологів і підготовки шийки матки до розкриття можна вважати найкращим.

Кількість кесаревих розтинів при застосуванні препаратів антігістогенов, наприклад міфепрістона і міропрістона для стимуляції пологів істотно нижче, ніж при інших способах стимуляції.

Протипоказаннями для застосування цього препарату може стати печінкова і надниркова недостатність, астма, діабет, порушення згортання крові, а також індивідуальна непереносимість препарату.

Боятися нових і неперевірених, необізнаних способів впливу цілком природно. Якщо вам пропонують цей метод стимуляції, а ви все ще боїтеся його застосовувати, проконсультуйтеся з кількома хорошими лікарями, дізнайтеся у них про плюси і мінуси таблеток, і тільки після цього приймайте рішення.

Природні методи стимуляції

Методи стимуляції в пологовому будинку ми розглянули, проте справедливості заради варто згадати про те, що простимулювати можна і вдома. Якщо, поговоривши з лікарем, ви вже самі розумієте необхідність прискорення початку пологів, і вам вже призначили день стимуляції, можна спробувати вдатися до одного зі способів природної стимуляції пологів. Однак попередньо рекомендується все-таки проконсультуватися зі своїм лікарем.

Найпростіший, очевидний і природний спосіб стимуляції пологів в домашніх умовах — це секс. Його ще жартома називають мужетерапіей. Під час сексу і особливо оргазму відбувається скорочення матки, яке здатне стати природним початком пологів. Крім того, під час сексу в кров жінки викидається природний окситоцин, а в спермі, як уже говорилося, міститься велика кількість простагландинів. В результаті стимуляція виходить дійсно природної і комплексної.

Звичайно, займатися сексом на великому терміні не дуже зручно, вам доведеться підібрати такі пози, в яких обом партнерам вдасться розслабитися і отримати задоволення. До того ж деяким чоловікам психологічно важко займатися сексом з жінкою перед пологами. Однак всі ці проблеми досить легко переборні.

деякі застосовують касторове масло для симуляції пологів. Даних про те, як насправді працює цей метод, і чи працює дійсно, немає. Взагалі, касторка — це досить сильне проносне. Передбачається, що посилена робота кишечника впливає на матку, що і викликає родову діяльність. Касторка для стимуляції пологів — це досить спірне засіб, так як може викликати нудоту і діарею, що мало приємно, а також загрожує великий водовтрати.

Ходьба і легкі фізичні навантаження також можуть викликати родову діяльність, так що і їх можна використовувати для стимуляції родової діяльності в домашніх умовах. Часто буває так, що останні тижні жінка рветься мити підлогу, переставляти якісь речі в будинку, а рідні її від цього відмовляють. Саме зараз саме час задовольнити свою потребу в поліпшенні власного житла. Це допоможе одночасно реалізувати свої інстинкти і заспокоїтися, а також прискорить появу малюка на світ.

Стимуляція пологів природними методами і за допомогою препаратів 2

голковколювання також може стати способом природної стимуляції родової діяльності. Як відомо, таке вчення, як акупунктура стверджує, що на тілі є точки, які відповідають за функціонування різних органів і систем організму. Укол тонкою грою в правильно обрану точку, яка відповідає за матку і її стан, може сприяти початку пологів.

На закінчення хочеться сказати, що боятися стимуляції не варто, хоча і важливо розуміти, наскільки вона дійсно необхідна в вашому випадку. Пам’ятайте про те, що без вашої згоди лікарі не мають права проводити ніяке втручання в природний процес пологів. І змусити вас ніхто не в праві.

Короткий опис статті: Стимуляція пологів за і проти, стимуляція пологів за і проти

Джерело: Стимуляція пологів природними методами і за допомогою препаратів

Також ви можете прочитати

No Comments

Leave a Reply